Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Bezdech senny jak go pokonać
Bezdech senny jak go pokonać

Aparat CPAP – pogromca bezdechu

Masz problemy z zasypianiem ? Wybudzasz się ? Chrapiesz? Jeśli tak, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że cierpisz na bezdech senny. To poważna i potencjalnie bardzo niebezpieczna choroba, którą określa się jako chwilowe zatrzymanie oddechu podczas snu. Takie przerwy w oddychaniu stwierdzono w większości u pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi.

Długotrwały bezdech ma niszczący wpływ na zdrowie pacjenta i powoduje między innymi:

- problemy sercowo-naczyniowe (nadciśnienie tętnicze,  zawał serca),

- problemy neurologiczne wynikające z niedotlenienia mózgu,

- problemy psychologiczne (depresja, lęki),

- utraty pamięci i inne problemy poznawcze.

 Mechanizm bezdechu

Bezdech senny jest stanem, w którym drogi oddechowe stają się chwilowo są niedrożne. Może się to zdarzyć wiele razy w ciągu jednej nocy, co wybija organizm z rytmu czuwania i odpoczynku utrudniając pozostanie w fazie snu. Na przykład: gdy leżysz na plecach i masz szeroko otwarte usta, mięśnie kontrolujące drogi oddechowe rozluźniają się powodując zwężenie dróg oddechowych. Może wtedy dojść do krótkotrwałego zatrzymania oddechu. Zazwyczaj po kilku sekundach mózg reaguje na zmniejszoną ilość tlenu i budzi Cię na tyle, byś mógł wziąć oddech, ale nie na tyle, byś obudził się całkowicie. Istnieje wiele różnych rodzajów bezdechu sennego, ale najczęściej spotykany jest obturacyjny bezdech senny

Co to jest CPAP ?

CPAP to metoda leczenia, która pomaga osobom z obturacyjnym bezdechem sennym uzyskać lepszy sen. Zapobiega zapadaniu się lub blokowaniu dróg oddechowych podczas snu. Stosowanie aparatu CPAP pomaga również zapobiegać zmęczeniu i depresji w ciągu dnia. Dzięki stałemu dopływowi tlenu do płuc aparat CPAP przeciwdziała niedotlenieniu i męczącemu pobudzaniu organizmu. Udowodniono też, że terapia CPAP obniża poziom ciśnienia krwi.

Jak to działa?

Wśród wielu dostępnych na rynku urządzeń polecamy aparat iCH Auto, produkowany przez firmę Apex. Jest on wyposażony w funkcję autoCPAP, która automatycznie dostosowuje ciśnienie do potrzeb pacjenta podczas snu. Dzięki temu w ciągu nocy, gdy osoba potrzebuje większego ciśnienia, jest ono zwiększane, a gdy mniejszego - odpowiednio zmniejszane. Dodatkowo istnieje możliwość ręcznej regulacji wszystkich parametrów zgodnie z preferencjami użytkownika. Dzięki temu urządzenie jest bardzo uniwersalne i gwarantuje skuteczną terapię.

Działanie tego urządzenia polega na dostarczaniu stałego strumienia powietrza przez maskę na twarz, co pozwala na utrzymanie drożności gardła podczas snu pacjenta. Urządzenie to skutecznie zwalcza niewydolność oddechową i zapobiegają jej potencjalnie niebezpiecznym konsekwencjom. Nazwa urządzenia w języku polskim to iCH AUTO, co oznacza "automatyczna kontrola wziewnego ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych".

Nowy model iCH Auto jest wyposażony w automatyczne urządzenie, które monitoruje rytm oddychania i dostosowuje przepływ powietrza dostarczanego z każdym oddechem w zależności od potrzeb danej osoby. Funkcja ta zmniejsza ryzyko nieodpowiedniej terapii oraz nadmiernego leczenia, co również wiąże się z długoterminowymi zagrożeniami dla zdrowia. Ponadto urządzenie jest wyposażone w tryb odciążenia wydechu, który umożliwia pacjentom wydychanie powietrza bez pobierania dodatkowego tlenu z urządzenia podczas wydechu. Może to pomóc w zmniejszeniu uczucia klaustrofobii i niepokoju związanego z używaniem tego typu sprzętu. Alarm wykrywania nieszczelności ostrzega pacjenta lub opiekuna.

Co wyróżnia to urządzenie?

Aparat CPAP rejestruje parametry każdego dnia, w tym godziny użytkowania oraz wskaźnik bezdechu i bezdechu AHI (Apnea Hypopnea Index) i stało się już standardem wśród osób cierpiących na bezdech senny. Może być stosowane jako alternatywa zarówno dla ustników, jak i masek, które są mocowane za pomocą pasków. Chociaż nie jest dostarczana z paskami, posiada poduszki nosowe, które pomagają utrzymać maskę na miejscu.

Urządzenie iCH AUTO posiada dwa oddzielne elementy sterujące: jeden do wdechu, a drugi do wydechu. Intensywność każdego z nich można regulować indywidualnie, dzięki czemu użytkownik może znaleźć kombinację ustawień, która jest dla niego najbardziej komfortowa. Funkcja odciążenia wydechu służy do zapobiegania nadmiernemu oddychaniu i zapewnia, że użytkownik pozostaje w docelowym zakresie ciśnienia. Jeśli ciśnienie lub przepływ powietrza podczas wdechu spadnie poniżej określonego poziomu, wydech automatycznie zwiększa się, aby to skompensować. Zapobiega to nadmiernemu oddychaniu, które może prowadzić do poważnych wypadków.

Urządzenie iCH Auto składa się z konsoli, nawilżacza i węża. Konsola posiada zasilanie elektryczne, kartę SD z oprogramowaniem gromadzącym informacje o zabiegach terapeutycznych oraz elementy sterujące do regulacji ciśnienia dostarczanego przez aparat. Nawilżacz przechowuje wodę i w razie potrzeby dostarcza ją do węża. Pacjent może sterować pracą nawilżacza, naciskając znajdujący się na nim przycisk. Nawilżacz ten posiada zintegrowany system spustowy, który umożliwia odprowadzenie wody znajdującej się w jego wnętrzu.

Urządzenie iCH Auto pozwala na ustawienie parametrów terapii w zależności od potrzeb i preferencji pacjenta. Można je ustawiać na podstawie danych zgromadzonych na karcie SD lub modyfikować je ręcznie podczas nocnych sesji terapeutycznych. Można również ustawić minimalną wartość ciśnienia, które będzie stosowane podczas używania maski nosowej, tak aby nie odczuwać dyskomfortu podczas snu (funkcja ta jest przydatna, jeśli nosisz okulary). 

 

Aparat CPAP to dobry wybór

Jeśli cierpisz na obturacyjny bezdech senny, aparat CPAP jest koniecznością. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, ale tym, który polecamy ze względu na najlepszą cenę, jest aparat iCH Auto firmy Yuwell. Aparat ma stylowy i atrakcyjny wygląd, jest łatwy w obsłudze, odpowiedni dla wszystkich rodzajów śpiochów, ma wbudowany nawilżacz, a co najważniejsze, automatycznie dostosowuje parametry terapii do potrzeb użytkownika.

Wyposażony jest nawet w funkcję odciążenia wydechu, która. Aparat iCH Auto jest wyposażony w funkcję odciążenia wydechu, która pomaga zmniejszyć ciśnienie w gardle i zapobiega wywieraniu nacisku na tkankę miękką gardła podczas wydechu. Tym sposobem unika się podrażnień lub innych drobnych dolegliwości. 

Jego stylowy i atrakcyjny wygląd sprawia, że urządzenie dobrze komponuje się z każdym domowym otoczeniem. Aparat jest niezwykle łatwy w obsłudze, dzięki czemu jest doskonałą propozycją dla każdego, kto ceni sobie nie tylko funkcjonalność i wysoką jakość, ale także ucieszy go optymalna cena.

Aparaty CPAP mogą odmienić życie osób cierpiących na bezdech senny. Osoby korzystające z tych urządzeń, które wtłaczają powietrze do gardła przez maskę zakładaną na nos i usta, zgłaszają, że po przebudzeniu rano czują się bardziej wypoczęci i energiczni, a także odnoszą wiele innych korzyści zdrowotnych. Aby jednak w pełni wykorzystać efekty terapii, pacjenci muszą również przestrzegać wskazówek i dokonywać korekt ustawień urządzenia (dlatego tak ważna jest współpraca z wykwalifikowanym specjalistą medycznym).

https://paradazdrowia.pl/pl/p/Aparat-CPAP-Refundacja-NFZ-P.102-Breathcare-YH-560-z-nawilzaczem-Automatyczny-CPAP-z-funkcja-komfortu-i-nawilzaczem/6793


WYPOŻYCZENIE APARATU CPAP

Bezdech senny to schorzenie niezwykle niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia pacjenta. Występuje on u osób, u których w wyniku nadmiernego rozluźnienia tkanek górnych dróg oddechowych przepływ powietrza przez drogi oddechowe jest ograniczony lub całkowicie go brakuje. Osoby, u których rozpoznano bezdech senny powinny zaopatrzyć się w aparat CPAP, który podając strumień powietrza udrażnia drogi oddechowe i eliminuje zjawisko bezdechu.

Podczas terapii bezdechu sennego bardzo ważną kwestią jest zdiagnozowanie właściwego ciśnienia leczniczego. Aby umożliwić lekarzowi właściwą diagnostykę na podstawie danych zapisanych w urządzeniu oraz abyś mógł zapoznać się z naszymi aparatami przed ich zakupem prowadzimy usługę wypożyczenia aparatu AUTO – CPAP.

Usługa wypożyczenia aparatu do terapii bezdechu sennego AUTO - CPAP.

Nasza usługa wypożyczenia dotyczy aparatu YH-580 z firmy YUWELL 

Aparat automatyczny do bezdechu sennego YH-580 firmy Yuwell dostosowuje automatycznie wielkość ciśnienia do udrożnienia górnych dróg oddechowych. Ma nowoczesny design, niewielką wagę i jest łatwy w obsłudze. Wskazuje takie niezbędne parametry jak: wskaźnik AHI, średnie ciśnienie, przecieki na masce, które można odczytać bezpośrednio na monitorze aparatu. Oprócz tego zapisuje dane z terapii przy użyciu karty mini SD i odczytu szczegółowego raportu za pomocą programu komputerowego.

Aparat wypożyczamy na okres 5dni - 150zł

Aparat zapisuje w swojej pamięci wszystkie dane istotne z punktu widzenia terapii bezdechu sennego, które na koniec dzierżawy można pozyskać w postaci raportu.

Do korzystania z aparatu potrzebna jest odpowiednia maska, którą należy zakupić.

Maski mają znormalizowane końcówki i mogą być wykorzystane po nabyciu aparatu docelowego.

Aparat CPAP można wypożyczyć:

  • przez sklep online 
  • osobiście w wypożyczalni przy ul. Poznańskiej 37 w Kaliszu,
  • telefonicznie pod numerami telefonu tel.517-977-870 lub 604-200-005 

 Odbiór aparatu: osobiście lub wysyłamy pocztą kurierską. Koszt 50,00 zł.

   

MASKA DO APARATU CPAP

Do skorzystania z aparatu niezbędna jest maska, którą należy dokupić maskę. Jest to spowodowane względami higienicznymi (maska jest przeznaczona dla jednej osoby). 

W naszej ofercie znajduje się bardzo duży wybór rodzajów i rozmiarów masek. W celu optymalizacji procesu terapeutycznego oraz maksymalnego komfortu korzystania z urządzenia, maska musi być dokładnie dopasowana do Twojego kształtu twarzy. Dlatego też przed wypożyczeniem aparatu zadzwoń do nasby umówić spotkanie z naszym przedstawicielemktóry zaprezentuje aparat i prawidłowo dopasuje maskę.

Z dobranej i zakupionej maski będziesz mógł korzystać również później wraz z zakupionym urządzeniem, ponieważ wszystkie maski mają standardową złączkę i pasują do wszystkich aparatów.

Polecane maski do tego apartu CPAP:

maska nosowa YN-03 firmy Yuwell 

maska twarzowa YF-02 firmy Yuwell 

Zostaw komentarz tutaj i znajdź maskę dla siebie. abczdrowie@o2.pl 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś poznać więcej szczegółów naszej oferty, skontaktuj się z nami.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl