Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jeśli szukasz dobrego narzędzia diagnostycznego, które pomoże Ci postawić wiarygodną diagnozę, to sklep internetowy Parada Zdrowia oferuje Ci otoskopy – jeden z najbardziej wszechstronnych i skutecznych instrumentów stosowanych w medycynie.

Otoskopy

GIMA Gimalux-czarny Otoskop GIMA Gimalux-czarny Otoskop
Producent: GIMA
Cena:

228,64 zł

szt.
zobacz więcej
GIMA Gimalux-niebieski Otoskop GIMA Gimalux-niebieski Otoskop
Producent: GIMA
Cena:

285,01 zł

szt.
zobacz więcej
GIMA Gimalux-zielony Otoskop GIMA Gimalux-zielony Otoskop
Producent: GIMA
Cena:

228,64 zł

szt.
zobacz więcej

Otoskop weterynaryjny, laryngologiczny, pediatryczny i inne

Co to jest otoskop?

Otoskop to specjalne urządzenie, które można wykorzystać do badań ucha i innych części ciała. Pomoże Ci ono widzieć strukturę ucha wewnętrznego lub inne elementy, które mogą potencjalnie wywoływać ból lub dyskomfort.

Otoskop laryngologiczny – jak działa?

Otoskop wyposażony w odpowiedni jednorazowy wziernik (do badania ucha, gardła, nosa) wprowadza się np. do ucha pacjenta, a następnie koncentruje oświetlenie specjalną soczewką. To pozwala na sprawdzenie i ocenienie struktury ucha, w tym uszu zewnętrznych i analizę ewentualnych problemów. Otoskop jest wysoce precyzyjnym narzędziem diagnostycznym, dlatego jest szeroko stosowany w medycynie.

Zastosowanie otoskopu

Oto lista najczęstszych zastosowań otoskopów:

 • ocena ucha zewnętrznego,
 • analiza wpływu leków na ucho,
 • wykrywanie infekcji i urazów ucha,
 • badanie otoczki błony bębenkowej,
 • ocena pozbawionych wyściółki kanalików słuchowych.

Otoskop weterynaryjny, światłowodowy, laryngologiczny – rodzaje

Istnieje kilka rodzajów otoskopów, dostosowanych do różnych zadań. Najpopularniejszy podział ze względu na rodzaj oświetlenia wyróżnia:

 • otoskop bezpośredni – w którym żarówka jest zlokalizowana za okienkiem wziernika i bezpośrednio oświetla wnętrze ucha;
 • otoskop światłowodowy – w którym żarówka znajduje się w głowicy urządzenia, a światło przepływa światłowodem. Rozwiązanie to pozwala na dostrzeżenie nawet najmniejszych szczegółów, a tym samym polecane jest specjalistom.

Ze względu na zastosowanie można wyróżnić otoskop laryngologiczny, weterynaryjny, pediatryczny.

Na co zwrócić uwagę, wybierając otoskopy?

Przy wyborze odpowiedniego otoskopu należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • rodzaj – otoskop bezpośredni sprawdzi się w przypadku lekarza rodzinnego czy pediatry, światłowodowy jest dedykowany specjalistom takim jak np. laryngolog;
 • materiał soczewki – znajdująca się w główce otoskopu powiększająca soczewka może być szklana lub plastikowa;
 • trzon otoskopu – najczęściej jest metalowy lub wykonany z tworzywa sztucznego. Jeśli jest taka możliwość, warto sprawdzić, czy dobrze leży w dłoni;
 • cena i dostępność wzierników i innych elementów – warto zwrócić uwagę, jakie wzierniki – jednorazowe czy wielorazowe – są kompatybilne z wybranym otoskopem, jaka jest ich cena i czy części te są ogólnodostępne.

Jeśli szukasz najlepszego otoskopu, to nie musisz już szukać dalej. Parada Zdrowia ma dla Ciebie szeroki wybór produktów – również akcesoriów takich jak wziernik do otoskopu, w tym wziernik nosowy, uszny, gardłowy. Wybierz najlepiej dopasowany otoskop i ciesz się wysoce precyzyjnym narzędziem diagnostycznym w swoim gabinecie. Zapewniamy gwarancję jakości i najlepszą cenę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl