Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Terapia tlenowa, często potrzebna osobom z niewydolnością oddechową wymaga odpowiedniego sprzętu. Koncentratory tlenu i wszelkie niezbędne akcesoria do ich stosowania znajdziesz w sklepie Parada Zdrowia. Wśród dostępnych urządzeń znajdziesz zarówno domowy, jak i przenośny koncentrator tlenu. Zapoznaj się z naszą ofertą, wybierz koncentrator tlenu Yuwell, Novama Respire, Philips lub Topson i ciesz się swobodnym oddechem.

Koncentratory tlenu

Przenośny koncentrator tlenu i akcesoria

Czym jest koncentrator tlenu?

Koncentratory tlenu to urządzenia używane do stałego doprowadzania tlenu do pacjentów w domu. Działają one, dostarczając czysty tlen pacjentowi poprzez maskę na twarz, rurkę do nosa lub maskę transtrachealną. Im większa jest potrzeba ilości tlenu, tym mocniejszy musi być koncentrator. Należy pamiętać, że koncentratory tlenu służą do dostarczania dodatkowego tlenu, a nie podtrzymywania funkcji życiowych.

Koncentratory tlenu – sposób działania

Urządzenie do terapii tlenem pobiera powietrze z otoczenia. Powietrze przepływa przez specjalny filtr do koncentratora tlenu, który pozbywa je azotu. W zależności od wybranego modelu koncentratora stężenie może wahać się od 90 do 96%. Wystarczy podłączyć urządzenie do zasilania i uzupełnić wodą (najlepiej destylowaną) przeznaczony do tego pojemnik. Po uruchomieniu należy ustawić przepływ tlenu zgodnie z zaleceniami lekarza, a specjalna maska do tlenoterapii pozwala na jego wdychanie.

Koncentrator tlenu Philips, Yuwell, Novama Respire, Topson – zastosowanie

Koncentratory tlenu mają szerokie zastosowanie w leczeniu chorób płuc i serca. Są szczególnie użyteczne dla osób z niskim poziomem tlenu we krwi i tych, których choroby uniemożliwiają prawidłowe oddychanie. Takie choroby obejmują:

  • astmę,
  • POChP, czyli przewlekłą obturacyjną chorobę płuc,
  • anemię,
  • niewydolność serca
  • chroniczne zapalenie oskrzeli. 

Rodzaje koncentratorów tlenu

Istnieją dwa podstawowe typy koncentratorów tlenu:

  • przenośny koncentrator tlenu – niewielkich rozmiarów urządzenie na baterie. Przydaje się w sytuacji, kiedy problemy z oddychaniem nie są częste, lub jako uzupełnienie terapii prowadzonej za pomocą stacjonarnych koncentratorów;
  • stacjonarny koncentrator tlenu – jest to bardzo efektywne urządzenie stosowane w przychodniach, szpitalach i prywatnych domach do stałej terapii tlenowej.

Koncentrator tlenu – jak wybrać?

Jeśli zamierzasz zakupić koncentrator tlenu, istnieją pewne ważne czynniki, na które należy zwrócić uwagę:

  • rodzaj – czy ma to być koncentrator przenośny, czy stacjonarny;
  • poziom hałasu – cichy koncentrator tlenu przyda się szczególnie wtedy, kiedy terapia musi być prowadzona w nocy;
  • waga – na ten parametr warto zwrócić uwagę, kiedy istnieje potrzeba przemieszczania się z koncentratorem, szczególnie pomiędzy piętrami.

Aby zamówić wydajny koncentrator tlenu w najlepszej cenie, odwiedź sklep Parada Zdrowia już dziś! Gwarantujemy szeroki wybór i niskie ceny, a także fachowe doradztwo i obsługę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl